És azt is, hogy Ki Szeretnél Lenni

Az Évértékelés részt tartom a legfontosabbnak, mert ott nézel bele önmagadba. Ha azt végigcsináltad, akkor a Lényeg, a most igazán fontos információk, már nálad vannak. Semmit sem kell tenned ahhoz, hogy ezek hatással legyenek rád. Minden új dolog, amiről tudomást szerzünk, megváltoztatja a szemléletünket. Ez már történik. 🔥

Amit az előző fejezetben megtudtál magadról, szemléletes lehet egy mátrixba összesíteni.

A 4 pólushoz emeled ki a top 2-3 dolgot, amit megtudtál magadról. Nem a konkrét pillanatokat, eseményeket érdemes itt összegezni, amik kiváltották benned ezeket az erős érzelmeket. Hanem a mögöttük rejlő vágyakat, mélyebb értékeket, amit a II. Lényeglistánál fogalmaztál meg az előző fejezetben.

Az öröm tanulságai, amik boldoggá tudnak tenni, a fájdalom tanulságai, amik boldogtalanná. A büszkeséged tanulságai mutatják, amit képes voltál elérni és az igazságérzeted hangja jelzi, hogy miért mersz tűzbe menni, áldozatokat, kockázatokat vállalni is. Jó kis mátrix. Arra figyelj, hogy a fájdalmaid valójában még valóra nem vált vágyak. Ami fájt, át tudod fordítani abba, hogy mire vágynál helyette – vagyis célkitűzésekbe! 😉🏹

Az ÉvTervezés értéke egyrészt, hogy konkrét célokat fogalmazz meg, amivel a fókuszodat ráállítod ezekre a dolgokra.

💡 Ha bemegyek egy szobába, elkezdek nézelődni, hesszelgetek, keresgélek – előbb-utóbb elhelyezkedek valahol és fog velem történni ott valami. Mikor kijövök onnan biztosan gazdagodtam némi tapasztalattal. De könnyű érezni a különbséget, hogy hogyan jövök ki ugyanebből a szobából, ha már eleve tudom, hogy MIÉRT megyek be, hogy pontosan MELYIK szobába akarok bemenni és MIT fogok keresni ott. 🤷‍♀️

A fókusz és a célkitűzés igazi értéke, hogy úgy hatásosabban tudjuk használni a saját energiánkat. A tervezés valójában egy eszköz a fókuszáláshoz és a szándékok megfogalmazásához.

Az Évtervezés másik értéke, hogy amikor nekiülünk valamit kitalálni, akkor tuti 100%, hogy eszünkbe fognak jutni új ötletek, lehetőségek, konkrét megoldások. Aki keres, az talál. Sehol sem nagyobb igazság ez, mint a mentális térben. 👌

Ha nem bírod egy lendülettel, akkor célszerű az Évértékelést és az Évtervezést külön választani. Ha pedig esetleg elfogy a lendületed útközben – bár arra bátorítottalak, hogy csináld az egészet végig, hogy a maximumot vedd ki belőle – akkor az Évértékelés a legfontosabb rész, az Évtervezés lépéseiből pedig csináld meg azt, ami jól esik. 👇

A kiértékelésben találod meg a lényeget. A Tervezés azért másodlagos ehhez képest, mert a saját magunkról & saját életünkről szóló tudás FOLYAMATOSAN VÁLTOZIK. Minden egyes nappal új dolgokat tapasztalunk, azaz minden egyes nappal többet tudunk, mint tegnap. Kizárólag tudatosság és figyelem kérdése, hogy ezt egy ember így éli-e meg belülről vagy sem. Lehetetlen, hogy másként legyen!

Ha minden egyes nap gyarapodik, amit tudunk, akkor több & más információkkal más dolgokat fogunk fontosnak tartani. Más döntéseket fogunk meghozni. Más választásaink lesznek. Ismétlem: az az intelligens dolog, ha több tudással ÚJ válaszaink vannak. 👉 Vagyis a világon minden tervezés KIZÁRÓLAG PILLANATNYILAG OPTIMÁLIS. Ha önmagunkról van szó feltétlenül!

Persze, ha úgy élünk, hogy minden egyes nap előlröl kezdünk mindent, akkor nem lehet semmi nagyívűt megvalósítani. A tervezés EZÉRT értékes. A NAGY céloknál, NAGY vágyaknál, NAGY projekteknél igazán az.

De minden tervünket rugalmasan kell kezelnünk, mert a Változás egyszerűen intelligensebb stratégia, mint az Állandóság & a Ragaszkodás.

Most már eleget tudsz ahhoz, hogy meg tudd tervezni a jelen pillanatban optimális ⏩ Következő Évedet! 😉🔥👇


I. SZÁNDÉKLISTA

Ebben a részben az a cél, hogy megfogalmazd és készíts egy listát arról, hogy mik a legfontosabb célkitűzéseid az életed most következő időszakára. Ebbe építsd be azt a tudást, amit az előző időszakból leszüreteltél, mint lényeg. Haladj végig a feladatokon vagy válogass belőlük. Itt is jön sok kérdés, soha ne törd a fejed fölöttük, csak írd, ami jön. 👍

👥 A partnereddel külön-külön dolgozzatok most is, amíg el nem készültök önállóan.

1. Most is indíts az érzéseid felől. Először azokat a célokat írd fel a szándéklistádra, amik erre a kérdésre egyből beugranak.

💓 A szívem mélyén mire vágyom a legjobban a most következő évben?

2. Szkenneld végig az életed területeit. Írd fel a listádra, amilyen célok így beugranak.

💪 TEST
💞 SZERELEM
👪 CSALÁD
🥳 FUN
💻 MUNKA
💰 PÉNZ
💥 FEJLŐDÉS
💓 LÉLEK

3. Építsd be a friss tanulságokat:

  • Amit most az Évértékelésben felfedeztem, hogy mik adják a legnagyobb ÖRÖMET nekem jelenleg, még milyen célokra & prioritásokra inspirálnak?
  • Amit felfedeztem, hogy mi tett BÜSZKÉVÉ az idén, inspirál-e még célokat & prioritásokat a következő évre?
  • És amit az idén egyszerűen helyesnek éreztem, inspirál-e bennem még valami FONTOS célt a jövőre nézve?

4. A fájdalmaknak érdemes külön figyelmet szentelni. Azért, mert a negatív élményekből a legjobb dolog, amit kihozhatunk, az a fejlődés – anélkül csak simán negatív élmények maradnak! Ha ért Téged egy nagyon fájó dolog, és Te képes vagy valamilyen előrelépést kovácsolni belőle – azzal ÉRTELMET nyer. Ez nagyon fontos. Így tudnak a lehető legjobb helyre kerülni bennünk a fájdalmas élmények!

🔥 🔥 🔥 Amit felfedeztem az Évértékelőmben, hogy mik fájtak nagyon az előző periódusban – azok milyen ÚJ célkitűzésekre & prioritásokra tudnak most inspirálni engem? Mi az az előrelépés, amit ezekre építhetnék?

5. Mikor a szándéklistád teljesen összeállt, fogalmazd meg egy bekezdésben, hogy KI SZERETNÉL LENNI A KÖVETKEZŐ ÉVEDBEN.

Milyen legyen az én új verzióm jövőre? Milyen irányokba szeretnék változni? Ha előretekerek az időben, mit szeretnék, milyen ember álljon ott a jövő évi Évértékelő fölött, milyen tapasztalatokkal, értékekkel, élményekkel?

🗣 Mikor önállóan késznek érzitek magatokat, akkor ezt is osszátok meg egymással. A feladat ugyanaz, mint korábban: figyelni, megosztani a benyomásokat, új ötleteket felkínálni egymásnak ÉS visszajelezni azt, amit erősen igaznak és fontosnak éreztek a másik számára. 👌


II. AKCIÓLISTA

🗣 Ezt a rész már abszolút nice to have és nyugodtan csináljátok együtt, mert itt minden az ötletekről szól! Több ember = több ötlet, ennyi. Legyen ez egy közös gondolkodás, amiből fel tudjátok írni azt, amit szeretnétek megörökíteni.

⏩ A tervezésről szóló bevezető után arra bátorítalak, hogy AHHOZ készíts még konkrétabb terveket – lépésekkel, esetleg határidőkkel -, ami valamilyen NAGYÍVŰ CÉL. Amihez tartósan kell sok előkészületet megtenni. Ami egy folyamat. Ami szervezést kíván. Ahová időbe kerül majd megérni, megérkezni. Egy évtervezésnél bőven elég vázlatos terveket felállítani, mert egy év alatt az élet számtalan fordulatot fog belevinni a történetbe. Részletes terveket, pont azért, mert változni & változtatni intelligens dolog, 1-2 hónap közelségben érdemes kidolgozni.

  • Mit képzelek most el, hogyan tudnak megvalósulni ezek a nagy célok?
  • Milyen opciókat látok magam előtt?
  • Milyen lépéseket kell megtennem hozzájuk?
  • Milyen segítséget, külső tudást, támogatást kell szereznem hozzájuk?
  • Milyen akadályokra tudok előre számítani? Ezekre hogyan készülhetek?

… stb. stb. Nincs rossz kérdés! Minden jöhet, ami eszedbe / eszetekbe jut!

⏩ Viszont. Biztosan vannak olyan elemek a Szándéklistádon, amit most éppen a legfontosabbnak érzel. Ami kapcsán alig várod, hogy haladjon a dolog, hogy lépéseket tehess. Amivel kapcsolatban tettvágyat érzel, ott arra bátorítalak, hogy a lehető leghamarabb, kb. már holnaptól tegyél érte! Indulj el abba az irányba!

Amikor akciótervezésről van szó bármilyen célod kapcsán, ezek a kérdések tudnak segíteni, mert felnyitják a szemedet arra, hogy “tenni” a vágyainkért sokféle síkon történhet. Ha valamit tényleg el szeretnénk érni, az a legjobb, ha minden síkon megindulunk érte! 🏹

  • Most, hogy már látom, mikre vágyom a szívem mélyén, milyen KIS lépéseket tudnék mielőbb megtenni ebbe az irányba?
  • Milyen RADIKÁLIS nagy lépést, bátor változtatást tudnék tenni?
  • Kivel tudnék beszélni erről, aki ebben az irányban támogathatna?
  • Hogyan tudnék még tudáshoz vagy ötletekhez hozzájutni, hogy hogyan valósíthatnám meg a vágyamat?
  • Kit ismerek, akinek sikerült az, amit én szeretnék, vagy úgy tűnik, hogy előrébb tart benne?
  • Be tudnék-e építeni a következő hetekbe olyan tevékenységeket / programokat / challengeket, amik a vágyaim felé mutatnak?
  • A lakásban tudnék-e változtatni valamit, ami a vágyaimra emlékeztet / feléjük inspirál?
  • Tudnám-e rendszeresen vizualizálni ezeket a vágyakat, pl. elalvás előtt, elképzelni, hogy megtörténnek?
  • Tudnék-e beszélgetni ezekről a vágyakról valakivel? Akár tervezgetni, hogy mire is lenne még szükség, hogy valóra válhassanak…

És ezzel értél az Évtervezés végére. Most már nem csak azt tudod, hogy ki vagy Te jelenleg az életedben és hol tartasz, hanem azt is, hogy MERRE MÉSZ TOVÁBB és hogy vajon ki lesz az az új verziód, akihez megérkezel 1 év múlva ilyenkor. Szép munka volt. 🙌

🔥🔥🔥