Mivel negatív élethelyzetekre hozok Nektek egyszerű önfejlesztő technikákat, fontosnak tartom a kurzuson belül is leszögezni, hogy ezeket “a hétköznapi rossz dolgok” kapcsán alkottam meg, mint amilyen például egy emberi konfliktushelyzet, egy szakmai kihívás, vagy esetleg egy szakítás, egy munkahelyváltás, vagyis egy hétköznapi töréspont, ami mindenkivel megtörténik.
Ezeket a gyakorlatokat NEM AJÁNLOM súlyos krízishelyzetekre, pl. betegségek, balesetek, bántalmazás, háborús helyzetek, egyéb tragédiák, súlyos veszteségek esetén. De akkor sem, ha úgymond ‘hétköznapi rossz dolgot’ él meg egy ember, viszont annyira intenzíven reagál rá érzelmileg, hogy az mondjuk 3 napnál tovább gátolja meg őt a mindennapi funkcionálásban. Ezt a határvonalat nem könnyű meghúzni. Én azt javaslom, hogy ha 3 napnál tovább nem tud funkcionálni az életében valaki egyáltalán, akkor ha megteheti, keressen fel tanácsadó vagy klinikai szakpszichológust egy állapotfelmérésre. Egy szakmai visszajelzés és ha szükséges, akkor a támogatás, biztos, hogy csak jól jöhet!
❗ A MESI.LIFE anyagok és termékek elsődleges célja az ismeretterjesztés. Nem minősülnek pszichológiai tanácsadásnak. Nem tudok jogi felelősséget vállalni azért, hogy online anyagaim pontosan milyen hatást váltanak ki a felhasználók sokszínű körében.
❗ Krízis- és veszélyhelyzetben Magyarországon ezek a források tudnak támogatást nyújtani:
🆘 Fiataloknak: 0-24-ben a Kék vonal 116-111, előhívó nélkül
🆘 Felnőtteknek: 0-24-ben a Lelki Elsősegély Szolgálat 116-123, előhívó nélkül
❗ Intenzív (a hétköznapi funkcionálást gátló) és tartós (3 napnál tovább fennálló) negatív érzelmi állapot esetén ajánlott segítő szakembert felkeresni, állapotfelmérésre, tanácsadásra.